Dnevni program

V našem vrtcu izvajamo dnevni in poldnevni program.

DNEVNI program izvajamo od 9 do 10 ur in 45 minut v enotah in oddelkih: Dravograd, Robindvor, Šentjanž, Libeliče, Črneče in Trbonje.

POLDNEVNI program izvajamo v oddelku Ojstrica in traja 6 ur dnevno.

Obogatitveni program

Za obogatitev življenja otrok ponujamo kakovostne, pestre in zanimive dodatne dejavnosti.

Mednje sodijo:

• praznovanja (rojstni dan, teden otroka, veseli december, pust);
  • športne aktivnosti (Mali sonček, Ciciban planinec, pohodi, izleti, nogometni vrtec);
  • lutkovne predstave (lutkovne sekcije Mavrica, vzgojiteljic, staršev in lutkovnih gostov);
  • bralna značka;
  • sodelovanje v natečajih;
  • projektne naloge.

V letošnjem šolskem letu bodo omenjene dejavnosti potekale v skladu s smernicami NIJZ in glede na trenutno epidemiološko stanje v državi.

Nadstandardni program

V našem vrtcu ponujamo tudi možnost nadstandardnih programov. To so dejavnosti, ki se v vrtci izvajajo na željo staršev. Stroške izvedbe nadstandardne dejavnosti starši tako krijejo sami.

Nadstandardni programi v našem vrtcu so naslednji:

• plavalni tečaj,
  • smučarski tečaj,
  • tečaj tujega jezika,
  • bivanje cicibanov planincev na Košenjaku.

Vrtec organizira

• tradicionalno likovno razstavo z naslovom: LIKOVNA USTVARJALNOST NAJMLAJŠIH.

Podrobnejši programi enot in oddelkov so z namenom boljše osveščenosti staršev o delu in načrtovanih dejavnosti tekočega šolskega leta na vpogled pri vzgojiteljicah.